Endüstriyel Yağ Çözücü Nerelerde Kullanılır?

Sanayi sektörü için özel olarak üretilen endüstriyel yağ çözünü ürünler farklı markalarda ve özelliklerde piyasaya sunulmaktadır. Endüstriyel alanlarda istenmeyen yağların ve yağ kalıntıların yok etmek için bire bir etkili olan endüstriyel yağ çözücülerini kulanı alanları, kullanım şekilleri ve kullanım oranları gibi konularda araştırılıp duruyor. Bu ürünler hakkında internette araştırma yapıldığından en çok karşılaşılan konu ise endüstriyel yağ çözücü nerelerde kullanılır sorusu geliyor. Şimdi ise endüstriyel yağ çözücü ürünlerin nerelerde kullanıldığı ve kullanım şekli gibi konularda bilgiler vererek bu konu üzerinde fikir sahibi olmanızı sağlayacağınız. İşte endüstriyel yağ çözücüleri kullanıldığı alanlar;

Endüstriyel Yağ Çözücü Kullanım Alanları ve Özellikleri

Endüstriyel mutfaklar için kullanımı için uygun olan endüstriyel yağ çözücüler; fayans ve seramik yüzeyler ile fırın, ızgara, davlumbaz, aspiratör ve çeşitli mutfak aletlerinin üzerine oluşan, kir toz yağ ve pas lekeleriniz tamamen söküp yok etmektedir. Yüzeylere ve mutfak aletlerinize kesinlikle zarar vermeyen endüstriyel yağ çözücüler konsantredir. Su ile seyreltilerek kullanılan bu ürünler en ağır kir ve yağları bile kısa zamanda söküp atmaktadır. Endüstriyel sanayide kullanılmakta olan makine üzerinde oluşan makineler ile mutfak ekipmanlarının yüzeyinde oluşan ağır kir, yağ ve lekelerin kısa zamanda yumuşamasını ve yok olmasını sağlar. Kokusuz olduğundan dolayı, kullanım sırasında insan sağlığını riske atmaz.  Sıvı halde ya da püskürtme şeklinde satılan kimyasal yağ çözücüleri boyalarda sıyırma ya da soldurma yapmaz.

Yağlı ve kirli yüzeye doğruda püskürtme ile temas ettirerek kullanabildiğiniz bu yağ çözücüleri 20 saniye beklettikten sonra önce ıslak kalıntısı kalmayıncaya da silip, ardından da kuru bezle iyice kurulayarak kullanılıyor.

Endüstriyel yağ çözücü Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaliteli bir temizlik için kalitelerin markaların ürünlerini satın almanız gerekir. Bu ürünleri kullandıktan sonra kullanıldığı alana iyice temizleyip kurulamanız ve kullanım sırasında elle temas ettirmemeniz gerekmektedir. Endüstriyel yağ çözücüleri kullanım şekline uygun olacak şekilde kullanmanız halinde hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Kullanım miktarına uygun olarak kullanmanız tavsiye edilir.