Endüstriyel Bulaşık Makinesi Parlatıcısı Ne İşe Yarar?

Endüstriyel bulaşık makinesi parlatıcısı ne işe yarar ya da nerelerde kullanılır gibi konuları bulabileceksiniz. Endüstriyel bulaşık makinesi parlatıcısı adından da anlaşılacağı gibi endüstriyel alanlar için özel olarak üretilmiş bulaşık makinelerinizin temizlik ve bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Endüstriyel bulaşık makinelerinizde kireç oluşmasını engelleyen bu ürünler sayesinde   makinelerinizin uzun yıllar aynı performans ile kullanma olanağı bulacaksınız. Makinenin ömrünü uzatan parlatıcıları cihaz durulama yaparken kullanır ve aynı zamanda bulaşıklarınızın parlak olmasını kuru çıkmasını sağlar.  

Endüstriyel Bulaşık Parlatıcısı Nedir?

Bulaşık makinelerinde bulaşık yıkamak hem avantajlı hem de dezavantajlıdır. Kolaylık bakımından oldukça önemli olan bulaşık makineleri suların kireçli olmasından dolayı bulaşıklarınız da çizik ve lekeler bırakabilmektedir. Özellikle kireçli suların cihazın ömrünü azalttığı da ayrı bir mevzudur. Özelikle endüstriyel alanlarda evlere nazaran daha sık kullanıma sahip olan endüstriyel bulaşık makinelerinde mutlak parlatıcı gibi ürünlerin kullanılması hem bardakların temiz ve parlak çıkması açısından hem de makinenizin ömrünü koruması açısından son derece önemlidir. Bulaşık makinelerinde lekeleri ve yağları çıkarmak için kullanılan bulaşık deterjanlar alkali malzemeden üretildiğinden dolayı bulaşıkları yıkama sonrası parlatıcı ya da su itici özelliği bulunmamaktadır. Parlatıcılar ise u itici özelliğin sahip olduğundan dolayı yıkama sonrası devreye girerek bulaşıklarınıza elek bırakmadan ışıltılı bir şekilde kuru çıkmasını sağlar.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Parlatıcısı Nasıl Kullanılır?

Kullanımı gayet basittir. Tıp ki ev tipi bulaşık makine parlatıcıları gibi kullanım şekline sahiptir. Tek yapmanız gereken kullanım talimatında belirtilen miktarı makinenin dozaj pompasına depolanır. Bunun dışında kullanıcını yapmasın gereken başka bir uygulama yoktur. Elde yıkama için kullanıma uygun değildir. Bu nedenle eğer endüstriyel alanda elde bulaşık yıkama yaptırıyorsanız bu ürünleri kullanamazsınız. 

Makinede Parlatıcı Bittiğini Nasıl Anlarım?

Endüstriyel bulaşık makinelerini tasarımı biraz ev tipi bulaşık makinelerine andırır. Makine parlatıcısı, makine tuzun gösteren bölmeler vardır. Endüstriyel bulaşık makinenizde parlatıcı bitmesi durumunda parlatıcı gösterseniz yanar ve bu ışığı görmeniz halinde tekrar parlatıcı bölmenize yeteri miktarda parlatıcı ilave ederek, makinenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.