Endüstriyel Bulaşık Makinesi Kireç Çözücü Nasıl Kullanılır?

Bulaşık makineleri son dönemin olmazsa olmazı beyaz eşyalarından biridir. İleri teknoloji ile üretilen bulaşık makineleri gerek evlerde gerekse de endüstriyel alanlarda büyük bir öneme sahiptir.  Endüstriyel alanlarda evlere nazaran daha yoğun bir kullanıma sahip olduğundan dolayı bulaşık makinelerinin performansı çalışabilmesi adına ihtiyaç duyduğu her türlü temizlik ve bakım malzemelerini eksik etmeden kullanmak gerekir. Özelikle yoğun kireçli su kullanımından dolayı makinelerin iç kısmı çabuk kireçlenir. Bu hususta akla gelen temizlik malzemeleri kireç sökücülerdir. Pekâlâ endüstriyel bulaşık makinesi kireç çözücü nasıl kullanılır gelin birlikte inceleyelim.

Bulaşık Makinesinde Kireç Sökücü Kullanılır MI?

Bulaşık makineleri de tıpkı çamaşır makineleri gibi su ile teması yüksek olan beyaz eşyadır. Özellikle su sertliğini yüksek olması ve kireçli olması nedeni ile makinenizin kazanında ya da iç kısmını diğer bölümlerinde kireçlenmeler meydana gelir. Bu problemleri yaşamamak adına endüstriyel bulaşık makinesi kireç sökücü ürünleri kullanılmaktadır. Endüstriyel kireç sökücü markaları arasında Gets clean marka en iyi ve kaliteli çözümler sunan markadır. Bu ürünün makinelerinizde kullanımı ise şu şekildedir;

Gets Clean Kireç Sökücü Kullanımı

Gets clean kireç dökücüsü kullanmadan önce makinenizin temizlenir ve makinenin içerisine temiz su ilave edilir. Suyun sertliğine ve kirecin yoğunluğuna göre 30 ile 60 gram kireç sökücü ilave edilir makine 50 derecede 30 dakika boyunca içinde bulaşık olmadan çalıştırılır. Eğer bulaşık makinenizin içerisi bakır ya da pirinç gibi malzemeler ya da parçalar bulunuyorsa yıkama programına daha kısa seçilir yıkama bittikten sonra suyu boşaltılarak makinenin içerisine tekrar su ilave edilerek durulama yapılarak işlem tamamlanır.

Gets Clean Kireç Sökücü Kullanırken Bilmeniz Gerekenler

Gets Clean kireç sökücü ürünleri ev tipi bulaşık makineleri ve çamaşır makineleri için uygun değildir. Bu nedenle evlerde kullanım için satın almayınız. Bu ürünleri kullanmadan önce bulaşık makinenizin parlatıcı ve deterjan hortumları bidonlardan çıkartılıp, pompanın enerjisi kesilmesi gerekir. Ardından makinenin içerisine su ilave edildikten sonra kireç sökücü kullanılır ve makineni yıkama haznesi ne ilave edilen kireç. Sökücü elle temas edilmemeli mümkünse çamaşır suyu katkılı diğer temizlik maddeleri ile kullanılmalıdır.