Cam ve Parlak Yüzey Temizleyicisi Nasıl Kullanılır?

Eviniz ya da iş yerinizi daha ferah ve temiz görünmesi için temizlik yaparken cam ve parlak temizleyici ürünler kullanırsınız. Hijyenik ve steril bir yaşam alanı yaratmak için temizliklerinizde kullanılan cam ve parlak yüzey temizleyiciler ile en kısa sürece ışıl ışıl görünen cam ve zeminler elde edeceksiniz.  Vitrin camlarınız evinizin pencere camlarınız ya da mermer parken ve fayans gibi zeminlerinizin yüzeylerini tertemiz yapan ve estetik, görünüm sunan cam ve parlak yüzey temizleyicisi nasıl kullanılır ve özellikleri nedir gibi konularına kısaca değinelim.

Cam ve Parlak Yüzey Temizleyici Özellikleri

Cam ve parlak yüzey temizleyiciler farklı litrelerde satılmaktadır. 1 litre, 2 litre, 2,5 litre 4 litre ve 5 litre gibi farklı çeşitlerde satılan yüzey te3mizleyiciler lavanta gül, papatya ve okyanus esintisi gibi farklı kokulara sahiptir. Sprey tüpün içerisinde satılan ya da sizlerin sprey tüpün içerisine ilave ederek kullandığınız cam ve parlak yüzey temizleyiciler, toz, parmak izi, leke, kireç yağ vs. kötü görüntüleri tamamen yok eder. Kullanıldığı alanın uzun süre temiz kalmasını sağlar. Kullanımı oldukça basit olan yüzey temizleyicileri cilt sağlığı açısından elle temas edilmemeli ve çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

Cam ve Yüzey Temizleyiciler Nasıl Kullanılır?

Cam ve parka yüzey temizleyicileri ölçüsüne dikkat ederek bir miktar suya ilave edin. Köpüklü duruma gelen suyun içerisine cam bezini daldırıp çıkartın ve bezin suyunu iyice sıkarak nemli bir bez haline getirin. Sonra da pencere camı, ayna sehpa gibi eşyalarınız silip, arkasından kuru bezle kurulayın. Zeminlerde kullanmak istiyorsanız vidalanızın içerisine bir miktar suyun içerisine koyarak, bu su ile zeminlerinizin paspaslayabilirsiniz.

Cam VE Parlak Yüzey Temizleyiciler Nerelerde Kullanılır?

Cam ve parlak yüzey temizleyicileri mutfak eşyalarını ya da kanepe koltuk takımı halı perde vs. gibi tekstil ürünlerinizi ile mutfak araç ve gereçlerinizin temizliği haricinde tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Sehpa, komidin, konsol gibi mobilya guruplarınızın yüzeylerinizin tozunu gidermek için oldukça etkili temizlik ürünü olan cam ve yüzey temizleyiciler, televizyon bilgisayar gibi elektronik cihazlarınız cam kısmını temizlemek için de kullanabilirsiniz. Ama bunu direkt üzerine değil, cam bezinin üzerine   fısfıslayarak kullanmanız gerekiyor.