Hijyenik Sıvı Sabun Kullanım Alanları

Hijyenik sıvı sabun kullanım alanları konusuna değinmeden önce hijyenik sıvı sabunu ne işe yaradığı özellikleri gibi birçok konular hakkında okuyucuları bilgilendirmekte fayda vardır.   Hepiniz biliyoruz ki vücut temizliği denildiğinden en çok özen gösterilmesi gereken bölümlerimizden birisi ellerimizdir.  Özelikle yaz aylarında ellerde bakteri üretimi daha fazla oluyor dolayısı ile en çok ihtiyaç duyulan temizlik ürünlerinden birisi de hijyenik sıvı sabunlar oluyor.

Hijyenik Sıvı Sabunların Özellikleri

Hijyenik sıvı sabunlar sadece ellerinizde oluşan kir, bakteri ve mikropları yok etmek için değil, aynı zamanda tüm cilt tipleri ile uyumludur.  Cildin PH dengesini olumlu ölçüde koruyan hijyenik sıvı sabunlar ile maksimum hijyen sağlar ve cildinizin nem dengesini de korur.  Sıvı olduğundan dolayı başta ciltler ile temas etmemesinde dolayı başka kişini cildi ile temas etmez ve bakteri barındırmaz.  Özellikle insan trafiğini yoğun olduğu tuvaletlerde oldukça hijyenik ve kullanışlı ürünler arasında yer alıyor.

Hijyenik Sıvı Sabun Kullanım Alanları

Hijyenik sıvı sabunlarını eviniz dâhil olmak üzere, okullarsa, restoranlarda, otellerde, bankalarda, hastanelerde, sağlık ocaklarında, alışveriş merkezlerde fabrikalarda yani insan trafiğini yoğun olduğu her yerde kişisel el temizliği amaçlı kullanımı uygundur.

Nasıl Kullanılır?

Kullanımı gayet basittir. Üstelik kalıp sabunlara göre de son derece hijyeniktir. Sıvı sabunluklarınıza ilave ederek kullanacağınız hijyenik sıvı sabunundan bir miktar avuç içine sıkın ve az bir su ile köpürterek, önce ellerinizin tamamı, park aralarınız parmak uçlarınızı iyice ovarak ellerinizin bol su ile durulayınız.  

Hijyenik Sıvı Sabun Kullanmanın ve El Yıkamanın Önemi

Hem sağlığını korumak hem de vücudunuzu bakterilerden korumak için özellikle ellerinizin düzenli olarak yıkamanız gerekiyor. Gün içerisinde biriken bakterilerin yok olması adına el temizliği çok önemli bir rol oynuyor. Ellerinizin her an özellikle kirli olduğunu hissettiğiniz andan yıkanız bile sizler için çok önemlidir. Yemek yağmak, yara sarmak, çöp atmak, çocuğunuzun altını değiştirmek, hapşırmak, gözlerinize lens tatmak, hapşırmak gibi zorunlu ihtiyaçlarınızdan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkamanız gerekiyor. Öte yandan cilt sağlığınız açısından da sağlıklı ve kaliteli hijyenik sabunlar kullanmanız da çok önemlidir.