Anti-Statik Toz Toplayıcı Ne İşe Yarar?

İnsan sayısının yoğun olduğu alanlar daha çabuk kirlenir ve tozlanırlar. Dolayısı ile buraların daha çok temizlenmesi gerekir. Bu durumda çeşitli temizlik maddelerine ve ürünlerine ihtiyaç vardır. Anti-statik toz toplayıcı adı verilen bu ürünlerde bunlardan bazılarıdır.  Peki anti-statik toz toplayıcı ne işe yarar, nasıl kullanılır, evlerce kullanılmaya uygun mudur bu sorular hakkında Ayrıntılı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Anti-statik Toz Toplayıcı Kullanım Alanları

Anti- statik toz toplayıcı insan trafiğini yoğun olduğu her türlü mekanların sert zemin temizliğinden kullanımı uygundur.  Hastaneler, oteller, okullar, camiler, restoranlar, mağazalar, restoranlar, kafeler, alışveriş merkezleri, spor salonları, fabrika ve üretim tesislerinin sert zeminlerinde, mobilyalarında, paslanmaz çelik malzemeden yapılan ürünlerin temizliği ile cilalı her türlü yüzeylerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Nasıl Kullanılır?

Ürün sulandırılmadan kullanılması gerekir. Aksi takdirde etkisini alamazsınız.  Mop ya da toz bezine ilave ederek kullanmanız halinde tam verimi elde edebilirsiniz.  Parke, fayans vs. sert zeminlerinize kullanmak istediğinizde mopun her iki tarafında 2 ml kadar anti-statik toz toplayıcı maddesinden dökerek tolu zemini mop ile paspaslayın. Bu şekilde temizlik yapmanız halinde ürün etkisin i bir gün boyunca koruyacak ce ışıl ışıl ışıldayan parlak ve temiz zeminler oluşturacaktır. Temizlik bitiminde mopun tozundan ve kirinden arınması için bol su ile yıkayabilirsiniz.  Eğer mobilya ya da paslanmaz çelik ürünlerinizde kullanmak istiyorsanız temizlik bezinize bir miktar toz toplayıcı maddesini püskürterek bununla yüzeylerini silip daha sonra da kuru bezle kurulamak sureti ile kullanabilirsiniz. Kullanıldığı ananın tozlanmasını geciktiren bu madde sayesinde yaşam alanlarınız daha parlak ve refah olacaktır. Insanı rahatsız eden kokusu bulunmamaktadır.

Anti-Statik Toz Toplayıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anti-statik toz toplayıcı maddesi kullanırken mutlaka kullanma talimatlarına uygun olarak kullanmanız gerekiyor. Özellikle bu maddeyi kesinlikle çamaşır suyu barındıran kimyasallar ile karıştırarak kullanmayınız can güvenliğini göz önün bulundurarak göze ve cilde temastan uzak tutunuz.  Alevlenme özelliği olduğundan dolayı hava alan yerlerde muhafaza edin. El yüz vücut ya da besinlerin temizliği için kullanmayın.